Večerní Host Radiožurnálu

 1. V italském Cagliari skončil evropský šampionát v nádechovém potápění. Českou republiku reprezentovala kromě jiných Gabriela Grézlová, obhajující mistryně Evropy i světa. Moderuje Vladimír Kroc.
  V italském Cagliari skončil evropský šampionát v nádechovém potápění. Českou republiku reprezentovala kromě jiných Gabriela Grézlová, obhajující mistryně Evropy i světa. Moderuje Vladimír Kroc.
 2. "Narazili jsme na sebe jako dvě protijedoucí auta a třecí plochy se pak postupně ohlazovaly," říká Milan Cais o spolupráci kapely Tatabojs se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Moderuje Vladimír Kroc.
  "Narazili jsme na sebe jako dvě protijedoucí auta a třecí plochy se pak postupně ohlazovaly," říká Milan Cais o spolupráci kapely Tatabojs se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Moderuje Vladimír Kroc.
 3. Proč si Štěpán Etrych při natáčení nejnovějšího filmu, za který si z festivalu Brně přivezl diváckou cenu, připadal jako Terry Gilliam? A proč svoje filmy točí na chytrý telefon? Moderuje Vladimír Kroc.
  Proč si Štěpán Etrych při natáčení nejnovějšího filmu, za který si z festivalu Brně přivezl diváckou cenu, připadal jako Terry Gilliam? A proč svoje filmy točí na chytrý telefon? Moderuje Vladimír Kroc.
 4. Nejen o setkání astronomů z celého světa v Praze, o virtuální observatoři a astroinformatice, ale také o nové knize Stuarta Clarka Hledání druhé země si s Petrem Škodou z Astronomického ústavu v Ondřejově povídal Vladimír Kroc.
  Nejen o setkání astronomů z celého světa v Praze, o virtuální observatoři a astroinformatice, ale také o nové knize Stuarta Clarka Hledání druhé země si s Petrem Škodou z Astronomického ústavu v Ondřejově povídal Vladimír Kroc.
 5. Keltové, kteří v dávných dobách obývali i naše území, pro nás představují tajemstvím opředenou skupinu kmenů. O nové knize špičkových německých keltologů, jež boří některé mýty, hovoříme s historikem Filipem Outratou. Moderuje Vladimír Kroc.
  Keltové, kteří v dávných dobách obývali i naše území, pro nás představují tajemstvím opředenou skupinu kmenů. O nové knize špičkových německých keltologů, jež boří některé mýty, hovoříme s historikem Filipem Outratou. Moderuje Vladimír Kroc.
 6. Hostem je Zdeněk Šesták, místopředseda Hráčské fotbalové unie. Jak chce unie pomáhat hráčům, kteří se ocitli v potížích? Jak je připravit na konec kariéry? Moderuje Zuzana Burešová.
  Hostem je Zdeněk Šesták, místopředseda Hráčské fotbalové unie. Jak chce unie pomáhat hráčům, kteří se ocitli v potížích? Jak je připravit na konec kariéry? Moderuje Zuzana Burešová.
 7. O životě na hraně a složitosti lidské duše mluví sociální kurátor pro Prahu 1 Pavel Pěnkava. Moderuje Zuzana Burešová.
  O životě na hraně a složitosti lidské duše mluví sociální kurátor pro Prahu 1 Pavel Pěnkava. Moderuje Zuzana Burešová.
 8. O Bubenském slunovratu, o Památníku ticha a obnovování historické paměti mluví dokumentarista Pavel Štingl z obecně prospěšné společnosti Památník Šoa. Moderuje Zuzana Burešová.
  O Bubenském slunovratu, o Památníku ticha a obnovování historické paměti mluví dokumentarista Pavel Štingl z obecně prospěšné společnosti Památník Šoa. Moderuje Zuzana Burešová.
 9. Hostem je Klára Hlubocká, členka Záchranné brigády kynologů Pardubického kraje. Svého psa má vycvičeného pro hledání otrávených ptáků a návnad. Moderuje Zuzana Burešová.
  Hostem je Klára Hlubocká, členka Záchranné brigády kynologů Pardubického kraje. Svého psa má vycvičeného pro hledání otrávených ptáků a návnad. Moderuje Zuzana Burešová.
 10. Hostem je MUDr. Peter Hajduk, holistický lékař, odborník na regenerativní medicínu, léčbu nemocí vlasů a transplantaci vlasů. Moderuje Michaela van Erne.
  Hostem je MUDr. Peter Hajduk, holistický lékař, odborník na regenerativní medicínu, léčbu nemocí vlasů a transplantaci vlasů. Moderuje Michaela van Erne.
 11. Hostem je Tomáš Prachař, milovník motorek. Projel některé severské i asijské státy, navštívil Balkán a pořád si plní své cestovatelské sny. Vypráví o svých zážitcích a lidech, které potkal. Moderuje Zuzana Burešová.
  Hostem je Tomáš Prachař, milovník motorek. Projel některé severské i asijské státy, navštívil Balkán a pořád si plní své cestovatelské sny. Vypráví o svých zážitcích a lidech, které potkal. Moderuje Zuzana Burešová.
 12. Rozhovor se spisovatelkou Ludmilou Vaňkovou nejenom o historických románech. Patricie Strouhalová.
  Rozhovor se spisovatelkou Ludmilou Vaňkovou nejenom o historických románech. Patricie Strouhalová.
 13. 15. červen je Světovým dnem proti násilí na seniorech. Kdo je ohrožuje nejvíc? O telefonické krizové pomoci a poradenství si povídáme s Magdalenou Pavlíčkovou a Terezií Šmídovou z organizace Život 90. Moderuje Zuzana Burešová.
  15. červen je Světovým dnem proti násilí na seniorech. Kdo je ohrožuje nejvíc? O telefonické krizové pomoci a poradenství si povídáme s Magdalenou Pavlíčkovou a Terezií Šmídovou z organizace Život 90. Moderuje Zuzana Burešová.
 14. Rozhovor s expertem na Blízký Východ Břetislavem Turečkem z Metropolitní univerzity Praha o knize Islámský stát – cesta k moci. Moderuje Vladimír Kroc.
  Rozhovor s expertem na Blízký Východ Břetislavem Turečkem z Metropolitní univerzity Praha o knize Islámský stát – cesta k moci. Moderuje Vladimír Kroc.
 15. Co je bezpečné opalování? Jaké kožní problémy může vyřešit laser? Je dnes vůbec možné odhadnout věk ženy, která podstupuje řadu plastických operací? Ptáme se dermatoložky Lenky Faltové. Moderuje Zuzana Burešová.
  Co je bezpečné opalování? Jaké kožní problémy může vyřešit laser? Je dnes vůbec možné odhadnout věk ženy, která podstupuje řadu plastických operací? Ptáme se dermatoložky Lenky Faltové. Moderuje Zuzana Burešová.
 16. Hosty jsou spisovatelka Kateřina Maďarková a ilustrátorka Léna Brauner. Trpíte akutním nedostatkem fantazie? Povídáme si o úspěšné knize „Justýnka a asistenční jednorožec“. Moderuje Vladimír Kroc.
  Hosty jsou spisovatelka Kateřina Maďarková a ilustrátorka Léna Brauner. Trpíte akutním nedostatkem fantazie? Povídáme si o úspěšné knize „Justýnka a asistenční jednorožec“. Moderuje Vladimír Kroc.
 17. Hostem je Václav Berka, starší obchodní sládek. Čím to, že plzeňské pivo zůstává synonymem pro Česko? Dvě třetiny světové produkce piva je právě plzeňské. Je Plzeňský Prazdroj stále rodinným stříbrem? Moderuje Vladimír Kroc.
  Hostem je Václav Berka, starší obchodní sládek. Čím to, že plzeňské pivo zůstává synonymem pro Česko? Dvě třetiny světové produkce piva je právě plzeňské. Je Plzeňský Prazdroj stále rodinným stříbrem? Moderuje Vladimír Kroc.
 18. Hostem je fyzikální chemik profesor Svatopluk Civiš. Jak vypadala planeta Země na samém začátku? Co lze považovat za její stavební kameny? I to zkoumá laser nazvaný Asterix. Moderuje Vladimír Kroc.
  Hostem je fyzikální chemik profesor Svatopluk Civiš. Jak vypadala planeta Země na samém začátku? Co lze považovat za její stavební kameny? I to zkoumá laser nazvaný Asterix. Moderuje Vladimír Kroc.
 19. Svůj příběh vypráví Vratislav Ebr. Ve dvanácti letech se od svých adoptivních rodičů dozvěděl, že jeho matka byla sestra parašutisty Josefa Valčíka. Moderuje Zuzana Burešová
  Svůj příběh vypráví Vratislav Ebr. Ve dvanácti letech se od svých adoptivních rodičů dozvěděl, že jeho matka byla sestra parašutisty Josefa Valčíka. Moderuje Zuzana Burešová
 20. Hostem je špičkový akrobatický pilot Jan Rudzinskyj. Jaký je život v oblacích? Co čeká návštěvníky 3. a 4. června na aviatické pouti v Pardubicích? Moderuje Zuzana Burešová.
  Hostem je špičkový akrobatický pilot Jan Rudzinskyj. Jaký je život v oblacích? Co čeká návštěvníky 3. a 4. června na aviatické pouti v Pardubicích? Moderuje Zuzana Burešová.

Vyhledat