Večerní Host Radiožurnálu

 1. Na pátek 23. března připadá Světový meteorologický den. Proč se slaví? Jak změnily družice přesnost předpovědi počasí? Hostem je meteorolog Michal Žák. Moderuje Zuzana Burešová.
  Na pátek 23. března připadá Světový meteorologický den. Proč se slaví? Jak změnily družice přesnost předpovědi počasí? Hostem je meteorolog Michal Žák. Moderuje Zuzana Burešová.
 2. Tělo jako znak, tak se jmenuje aktuální výstava v Českém fotografickém centru v Praze - Stodůlkách. Svoji tvorbu představuje Asociace profesionálních fotografů. Hostem je fotograf a pedagog Pavel Mára. Moderuje Vladimír Kroc.
  Tělo jako znak, tak se jmenuje aktuální výstava v Českém fotografickém centru v Praze - Stodůlkách. Svoji tvorbu představuje Asociace profesionálních fotografů. Hostem je fotograf a pedagog Pavel Mára. Moderuje Vladimír Kroc.
 3. Rozhovor s neurologem a somnologem Martinem Pretlem o tom, proč je důležitá spánková hygiena a jak se vyhnout mikrospánku za volantem. Moderuje Zuzana Burešová.
  Rozhovor s neurologem a somnologem Martinem Pretlem o tom, proč je důležitá spánková hygiena a jak se vyhnout mikrospánku za volantem. Moderuje Zuzana Burešová.
 4. Kolik hodin spánku potřebujeme? Proč je nebezpečný mikrospánek a jak stres ovlivňuje kvalitu spánku? I o tom bude mluvit MUDr. Martin Pretl.
  Kolik hodin spánku potřebujeme? Proč je nebezpečný mikrospánek a jak stres ovlivňuje kvalitu spánku? I o tom bude mluvit MUDr. Martin Pretl.
 5. O svých studiích na univerzitě v Cambridge, lásce k anglické literatuře a výzkumu renesanční literatury vypráví Jitka Štollová. Moderuje Zuzana Burešová.
  O svých studiích na univerzitě v Cambridge, lásce k anglické literatuře a výzkumu renesanční literatury vypráví Jitka Štollová. Moderuje Zuzana Burešová.
 6. Jak je důležitý pohyb pro předškolní děti? A jak to udělat, abychom jim pohyb nezošklivili? Hostem je Věra Smejkalová, autorka unikátního projektu Svět nekončí za vrátky. Moderuje Zuzana Burešová.
  Jak je důležitý pohyb pro předškolní děti? A jak to udělat, abychom jim pohyb nezošklivili? Hostem je Věra Smejkalová, autorka unikátního projektu Svět nekončí za vrátky. Moderuje Zuzana Burešová.
 7. Hostem je Radana Rovena Štěpánková, psycholožka a psychoterapeutka. Jak se vypořádat s odhalením nevěry? Co znamená rozchod nebo rozvod očima dítěte? Moderuje Michaela van Erne.
  Hostem je Radana Rovena Štěpánková, psycholožka a psychoterapeutka. Jak se vypořádat s odhalením nevěry? Co znamená rozchod nebo rozvod očima dítěte? Moderuje Michaela van Erne.
 8. O projektech, které pomáhají dětské hemato - onkologii, jako například Tisíc statečných nebo Motolice, mluvíme s jejich organizátorkou Agnes Miksch. Moderuje Vladimír Kroc.
  O projektech, které pomáhají dětské hemato - onkologii, jako například Tisíc statečných nebo Motolice, mluvíme s jejich organizátorkou Agnes Miksch. Moderuje Vladimír Kroc.
 9. Co je to Čtení v peřině? vysvětlí a pozve Simona Votyová, autorka románu Provařená nebo dětské knížky Divnozvířátka. Moderuje Vladimír Kroc.
  Co je to Čtení v peřině? vysvětlí a pozve Simona Votyová, autorka románu Provařená nebo dětské knížky Divnozvířátka. Moderuje Vladimír Kroc.
 10. Hostem je vystudovaný etnolog Tomáš Boukal. Podnikl řadu cest za původními obyvateli Sibiře a severní Kanady. Z cest si také přivezl námět pro svoji knihu Hřbitov nevěst. Moderuje Zuzana Burešová.
  Hostem je vystudovaný etnolog Tomáš Boukal. Podnikl řadu cest za původními obyvateli Sibiře a severní Kanady. Z cest si také přivezl námět pro svoji knihu Hřbitov nevěst. Moderuje Zuzana Burešová.
 11. Jak se tvoří originální tapisérie a restaurují ty, které jsou staré stovky let? Je o tyto originální umělecká díla zájem? Ptáme se Jana Strýčka, ředitele Moravské gobelínové manufaktury ve Valašském Meziříčí. Moderuje Zuzana Burešová.
  Jak se tvoří originální tapisérie a restaurují ty, které jsou staré stovky let? Je o tyto originální umělecká díla zájem? Ptáme se Jana Strýčka, ředitele Moravské gobelínové manufaktury ve Valašském Meziříčí. Moderuje Zuzana Burešová.
 12. Rozhovor s ředitelem odboru muzeí Vojenského historického ústavu Michalem Burianem o historii České obce sokolské. Moderuje Štěpán Pokorný.
  Rozhovor s ředitelem odboru muzeí Vojenského historického ústavu Michalem Burianem o historii České obce sokolské. Moderuje Štěpán Pokorný.
 13. Hostem je Marcela Suchánková, členka představenstva ČSOB odpovědná za oblast řízení lidských zdrojů. Dnešním námětem je lexibilita ať už pracovní doby, pracovního prostředí nebo pracovní síly. Moderuje Vladimír Kroc.
  Hostem je Marcela Suchánková, členka představenstva ČSOB odpovědná za oblast řízení lidských zdrojů. Dnešním námětem je lexibilita ať už pracovní doby, pracovního prostředí nebo pracovní síly. Moderuje Vladimír Kroc.
 14. Hostem je překladatelka Martina Šímová. Kniha amerického spisovatele Gentleman v Moskvě, která se v zahraničí stala literární a komerční senzací, vychází nyní česky. Moderuje Vladimír Kroc.
  Hostem je překladatelka Martina Šímová. Kniha amerického spisovatele Gentleman v Moskvě, která se v zahraničí stala literární a komerční senzací, vychází nyní česky. Moderuje Vladimír Kroc.
 15. Nejstarší nejstarší klub Harley Davidson sídlí v Praze a letos si připomíná 90 let existence. Hosty jsou prezident Harley Davidson Club Praha Martin Novák a organizátor letního srazu Jaroslav Vavřina. Moderuje Vladimír Kroc.
  Nejstarší nejstarší klub Harley Davidson sídlí v Praze a letos si připomíná 90 let existence. Hosty jsou prezident Harley Davidson Club Praha Martin Novák a organizátor letního srazu Jaroslav Vavřina. Moderuje Vladimír Kroc.
 16. Můžete jí znát z televizních seriálů Kriminálka Anděl nebo Vzteklina. V Divadle na zábradlí hraje mimo jiné v inscenaci Dánská občanská válka 2018-24. Hostem je herečka Johana Matoušková. Moderuje Vladimír Kroc.
  Můžete jí znát z televizních seriálů Kriminálka Anděl nebo Vzteklina. V Divadle na zábradlí hraje mimo jiné v inscenaci Dánská občanská válka 2018-24. Hostem je herečka Johana Matoušková. Moderuje Vladimír Kroc.
 17. Hostem je novinář Kamil Miketa, autor knihy Češi znovu dobývají vesmír, ve které nabízí 21 českých stop v kosmu. Moderuje Vladimír Kroc.
  Hostem je novinář Kamil Miketa, autor knihy Češi znovu dobývají vesmír, ve které nabízí 21 českých stop v kosmu. Moderuje Vladimír Kroc.
 18. Hostem je Kateřina Kuthanová z Muzea Karla Zemana. Jak zvítězit nad zlými kouzly? To se můžete dozvědět v Muzeu Karla Zemana. Tam si připomenou 40. výročí české premiéry unikátního celovečerního filmu Karla Zemana „Čarodějův učeň“. Moderuje Vladimír Kroc.
  Hostem je Kateřina Kuthanová z Muzea Karla Zemana. Jak zvítězit nad zlými kouzly? To se můžete dozvědět v Muzeu Karla Zemana. Tam si připomenou 40. výročí české premiéry unikátního celovečerního filmu Karla Zemana „Čarodějův učeň“. Moderuje Vladimír Kroc.
 19. Růžové sny v cyklistickém sedle. Hovoříme s Tomášem Mackem, autorem knihy PŘÍBĚHY CORSA ROSA, která představuje stovku ročníků závodu Giro d'Italia jako úžasnou oslavu sportovního úsilí kulisám velkých dějin navzdory. Moderuje Vladimír Kroc.
  Růžové sny v cyklistickém sedle. Hovoříme s Tomášem Mackem, autorem knihy PŘÍBĚHY CORSA ROSA, která představuje stovku ročníků závodu Giro d'Italia jako úžasnou oslavu sportovního úsilí kulisám velkých dějin navzdory. Moderuje Vladimír Kroc.
 20. Brontosauři v Himálajích pomáhají jedné vesnické škole v Malém Tibetu. Nedávno učili tamní děti hokej. Trenér Radek Vobr, který se nedávno ze severní Indie vrátil, vypráví o svých zážitcích a dojmech. Moderuje Vladimír Kroc.
  Brontosauři v Himálajích pomáhají jedné vesnické škole v Malém Tibetu. Nedávno učili tamní děti hokej. Trenér Radek Vobr, který se nedávno ze severní Indie vrátil, vypráví o svých zážitcích a dojmech. Moderuje Vladimír Kroc.

Vyhledat